انواع نرم افزار طراحی دوربین مدار بسته

طراحی دوربین های مدار بسته شامل جانمایی، انتخاب دوربین، مقدار تجهیزات اکتیو و پسیو و بسیاری موارد دیگر توسط کارشناسان امور طراحی و مهندسی شرکت های مجری انجام می شود. عنصر تجربه در کنار دانش می تواند کمک شایانی به افراد بکند تا طراحی بی عیب و نقصی داشته باشند اما در این بین هستند تجهیزاتی که می تواند به کارشناسان کمک کند تا طراحی سامانه نظارت تصویری را به نحو مطمئن تری انجام بدهند . در این محتوا در خصوص برخی از نرم افزار هایی که در طراحی دوربین مدار بسته مفید هستند پرداخته ایم. با مجله هایک ویژن همراه باشید.

  • نرم افزار طراحی دوربین مدار بسته هایک ویژن

نرم افزار Hik Design Tool هایک ویژن یک نرم افزار طراحی، نقشه کشی و جانمایی دوربین های هایک ویژن است . مدل های مختلف تجهیزات هایک ویژن را می توانید در محیط این برنامه پیدا کنید و پس از ترسیم نقشه محل در نرم افزار دوربین یا دوربین های مورد نظر را در محل خود جانمایی کنید. به علاوه زاویه دید، پهنای باند و ظرفیت هارد، سوئیچ و بسیاری وارد دیگر را می توانید در نرم افزار طراحی هایک ویژن یعنی Hik Design Tool در اختیار داشته باشید.

  • نرم افزار طراحی دوربین مدار بسته CCTV Design Tool

نرم افزار CCTV Design Tool برند های متعددی را پوشش می دهد و کاربر می تواند بر اساس نیاز خود از دوربین های مختلف با زاویه دید و فاصله کانونی متعددی استفاده کند. ارائه زاویه دید مناسب، ترسیم نقشه، ارائه خروجی های نقشه مختلف، محاسبه پهنای باند و بسیاری موارد دیگر را می توانید در این نرم افزار طراحی سامانه نظارت تصویری در اختیار داشته باشید . محیط ساده این نرم افزار کمک شایانی به کاربران می کند.

  • نرم افزار طراحی اتوکد

استفاده از نرم افزار اتوکد به کمی دورتر باز می گردد، طراحان دوربین مدار بسته قدیمی تر بیشتر طراحی های خود را با این نرم افزار قدرتمند طراحی و ترسیم نقشه انجام می دهند و هنوز هم محبوب ترین نرم افزار ترسیم نقشه و جانمایی دوربین های مدار بسته به حساب می آید. ترسیم و یا اصلاح نقشه های مختلف در محیط اتوکد کمی پیچیده بوده و نیاز به آموزش اولیه جهت کار کردن با آن می باشد.

  • نرم افزار مدار بسته ویزیو

چنانچه کار با نرم افزار اتوکد برای شما پیچیده است، پیشنهاد می کنیم نرم افزار ویزیو را انتخاب کنید. این نرم افزار از مجوعه آفیس ویندوز بوده و باید بر روی کامپیوتر نصب شود. کار کردن با این نرم افزار شبیه به کشیدن نقاشی با موس کامپیوتر بر روی صفحه مانیتور است. با کشیدن نقشه و جانمایی دوربین ها می توانید گام بلندی در ارائه طرح دوربین مدار بسته با استفاده از نرم افزار بردارید.