متصل دوربین هایکویژن به آنتن

چگونه دوربین هایک ویژن را به آنتن مرکزی متصل کنیم ؟

چگونه دوربین هایک ویژن را به آنتن مرکزی متصل کنیم ؟ #آموزشی


با توسعه زندگی شهر نشینی ، ساختمان های مسکونی بیش از پیش در هر کوچه و خیابان خودنمایی می کنند ،با توجه به اقبال درصد زیادی از افراد به استفاده از سیستم دوربین مدار بسته  ،یکی از مشتریان این سیستم ها ، آپارتمان های مسکونی یا تجاری است .راهکار محبوب جهت مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته در تمامی واحد های یک ساختمان ،استفاده از آنتن مرکزی جهت نمایش تصاویر دوربین هاست . تکنسین های نصب دوربین هایک ویژن ،پس از نصب ، تصاویر دوربین ها را بر روی سیستم آنتن مرکزی منتقل می کنند .
لذا با توجه به اهمیت موضوع در این قسمت ، نحوه اتصال دوربین هایک ویژهبه آنتن مرکزی را توضیح می دهیم .

متصل دوربین هایکویژن به آنتن

چگونه دوربین هایک ویژن را به آنتن مرکزی متصل کنیم ؟

آنتن مرکزی چیست و چگونه کار می کند ؟


آنتن مرکزی در حالت کلی از یک آنتن ، یک تقویت کننده ، یک یا چند تقسیم کننده سیگنال تشکیل شده اند . هر قطعه ای در آنتن مرکزی یک کار خاص انجام می دهد . مثلا آنتن ، امواج رادیویی را دریافت می کند ، وظیفه تقویت خروجی آنتن با تقویت کننده خروجی است ( این تقویت با توجه به تقسیم سیگنال ها بین واحد های یک ساختمان متغیر می باشد ) و بالاخره ، اسپیلیتر یا تقسیم کننده سیگنال وظیفه تقسیم مساوری سیگنال ورودی و خروجی ها را دارد .

مزیت ها و نقاط ضعف استفاده از آنتن مرکزی در نمایش تصاویر مدار بسته

مزایا :


پس از انتقال تصاویر بر روی آنتن مرکزی ، کاربران به سادگی و از طریق شبکه های تلویزیون خود می توانند تصاویر دوربین ها را مشاهده کنند . در واقع تصاویر دوربین ها در غالب یک شبکه تلویزیونی در خواهد آمد.

برای انتقال تصاویر به آنتن مرکزی ، نیاز به هزینه ی بالایی نیست  و قیمت آن نسبت به سیستم
آنتن مرکزی مبلغ بسیار ناچیزی خواهد بود .

معایب :


تنها می توانید تصاویر زنده را مشاهده نمایید و امکان دسترسی به تنظیمات دستگاه وجود نخواهد داشت .

با توجه به تبدیل چند باره تصویر دوربین هایک ویژن ،
تصویری که در صفحه تلویزیون به نمایش می آید ،
دارای وضوح بسیار پایینی خواهد بود .

سیستم مدار بسته را چگونه به آنتن مرکزی متصل کنیم ؟


برای اتصال دوربین هایک ویژن به آنتن مرکزی باید از یک قطعه واسط استفاده کرد . این قطعه واسط ، مدولاتور RF نامیده می شود .امروزه بیشتر از مدولاتور های فول باند RF استفاده می کنند .

چگونه مدولاتور را به دستگاه ضبط دوربین و  آنتن مرکزی متصل کنیم ؟


مدولاتور ها معمولا دارای یک ورودی RF و یک خروجی RF هستند ، یک ورودی  مجزا Video In و یک یا چند ورودی صدا دارند ، در این حالت خروجی تقویت کننده مدولاتور را به ورودی RF مدولاتور متصل نمایید و در آخر هم خروجی RF را به اسپیلیتر متصل نمایید  و سپس دستگاه و مدولاتور را روشن و تنظیم نمایید .

برای اتصال NVR به مدولاتور چه باید بکنیم ؟


ابتدا خروجی VGA یا HDMI دستگاه را از طریق مبدل به AV تبدیل نمایید . به زبان ساده تر ، تصویر مگا پیکسل به تصویر آنالوگ تبدیل خواهد شد که افت کیفیت بسیار زیادی را در پی خواهد داشت .

نکته مهم :


پیش از تهیه تجهیزات و انتقال تصاویر بر روی آنتن مرکزی ، باید مشتریان را از افت کیفیت تصویر زنده باخبر سازید ، در غیر اینصورت مشتری با مشاهده تصاویر روی آنتن مرکزی رضایت کافی را نخواهد داشت .

منبع : سایت هایک ویژن