پهنای باند

پهنای باند ورودی و خروجی در دستگاه های NVR هایک ویژن چگونه است؟

پهنای باند ورودی و خروجی در دستگاه های NVR هایک ویژن چگونه است؟

پهنای باند یا بیت ریت ، یکی از مهمترین مواردیه که در سیستم های مدار بسته تحت شبکه و علی الخصوص در دستگاه NVR باید بهش توجه بشه . در یک تعریف ساده ، پهنای باند ، عرض باندیه که وظیفه ارسال یا دریافت تصاویر مدار بسته را در سیستم تحت شبکه بر عهده داره و واحد پهنای باند ، مگا بیت بر ثانیه – Mbps هست . دوربین های تحت شبکه هایک ویژن بر اساس کیفیت تصویرشون می تونن پهنای باند های مختلفی داشته باشن از این رو ، قبل از انتخاب دوربین و دستگاه NVR باید به پهنای باند اونها توجه داشته باشیم.

پهنای باند ورودی و خروجی در دستگاه های NVR هایک ویژن چگونه است؟

پهنای باند دستگاه NVR

دستگاه NVR هایک ویژن مانند هر دستگاه تحت شبکه ی دیگری ، پهنای باند ورودی و خروجی مشخصی داره که در برگه مشخصات فنی اون درج شده ، اما بیاین با هم ببینیم که  پهنای باند ورودی و خروجی دستگاه NVR هایک ویژن چه حقیقتی رو بیان می کنه .

پهنای باند ورودی NVR

به مجموع پهنای باند تمامی دوربین هایی که به دستگاه وصل می شن ، اصطلاحا پهنای باند ورودی گفته میشه . بطور مثال اگر پهنای باند یک NVR شانزده کاناله ، 100 مگابیت بر ثانیه باشه ، می شه 16 دوربین تحت شبکه رو به شرطی بهش وصل کرد که پهنای باند جمع 16 دوربین ، از 100 مگا بیت بر ثانیه بیشتر نباشه .
در صورتی که پهنای باند ورودی NVR ،  رو رعایت نکنیم، تصویر دوربین ها دچار تاخیر خواهند شد یا اینکه تصاویر دوربین های مختلف دچار قطعی و وصلی مکرر می شن از این رو توصیه میشه که پهنای باند دوربین ها به گونه ای تنظیم بشه ، که مجموع پهنای باند دوربین ها از پهنای باند ورودی دستگاه NVR کمتر باشد .

پهنای باند خروجی NVR

در سوی دیگر ، پهنای باند خروجی دستگاه NVR رو داریم که نشان دهنده مجموع پهنای باند تمامی کلاینت هایی هست که به دستگاه متصل میشن و تصاویر رو از بستر شبکه مشاهده می کنن . پهنای باند خروجی برای مشاهده تصاویر در شبکه داخلی و یا انتقال تصویر دوربین ها در بستر اینترنت مورد استفاده قرار می گیره .