راهنمای خرید دستگاه NVR هایک ویژن

راهنمای خرید دستگاه NVR هایک ویژن

یک سیستم مدار بسته قدرتمند باید از دستگاه ضبط NVR قدرتمند تری بهره مند باشد ، دستگاهی که بتواند ، تصاویر دوربین ها را با همان وضوح تصویر ضبط نماید و در شرایط ضروری بتواند تصاویر ضبط شده را  ارائه نماید . از این رو در این محتوا برخی از مهمترین ویژگی های یک دستگاه NVR مناسب را توضیح می دهیم :

  • تعداد کانال های NVR

تعداد کانال های دستگاه NVR از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد . تعداد دوربین هایی که می تواند به دستگاه متصل شود بیانگر تعداد کانال های NVR است که معمولا به صورت 4 ، 8 ، 16 ، 32 ، 64 و … کانال موجود می باشد . برخی از دستگاه ها دارای یک یا چند ورودی مستقل صوت نیز هستند اما برخی فاقد ورودی صوت هستند . با توجه به نیاز کاربران می تواند دستگاه ضبط مورد نظر را انتخاب نمود .

راهنمای خرید دستگاه NVR هایک ویژن

راهنمای خرید دستگاه NVR هایک ویژن

  • پهنای باند دستگاه NVR

در دستگاه NVR علاوه بر تعداد کانال ، پهنای باند دستگاه باید مورد توجه قرار بگیرد ، پهنای باند دستگاه NVR شامل مجموع پهنای باند ورودی و مجموع پهنای باند خروجی است . پهنای باند ورودی شامل مجموع پهنای باند دوربین های تحت شبکه ای است که به دستگاه متصل می شود . در صورتی که پهنای باند مجموع دوربین های تحت شبکه از پهنای باند مجموع NVR ، بیشتر باشد تصاویر دچار تاخیر می شود . پهنای باند خروجی دستگاه برای انتقال تصویر دوربین ها بر روی بستر اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد .

پیش از انتخاب دستگاه NVR باید به پهنای باند مجموع آن توجه نمایید . هر چه تعداد دوربین های دارای رزولوشن بالاتر بیشتر باشد ، باید از دستگاه با پهنای باند بیشتر استفاده شود . محاسبه دقیق میزان پهنای باند معمولا کار دشواری است ، از این رو توصیه می شود از یک مشاور با تجربه جهت انتخاب دستگاه ضبط مناسب استفاده کنید .

  • ظرفیت و تعداد هارد NVR


عامل مهم دیگر، تعداد هارد و ظرفیت هر هارد می باشد . 

چنانچه بخواهید مدت زمان طولانی تری تصویر ضبط شده داشته باشید باید از هارد های با ظرفیت بالاتر استفاده کنید . هر چه تعداد ، رزولوشن و پهنای باند دوربین ها بالاتر باشد ، باید از هارد با ظرفیت بالاتر یا تعداد هارد های بیشتر استفاده کرد . NVR ها بدون هارد ارائه می شوند و کاربران باید با توجه به نیاز خود یک یا چند هارد را انتخاب نماید .

منبع:سایت هایک ویژن