نصب دوربین هایک ویژن

دوربین هایک ویژن را در چه ارتفاعی نصب کنیم ؟

یکی از مواردی که می تواند باعث شود تا استفاده بهتری از تصویر دوربین هایک ویژن داشته باشیم دانستن این مهم است که ، دوربین هایک ویژن را در چه ارتفاعی نصب کنیم ؟ رعایت ارتفاع نصب درست دوربین باعث می شود که دوربین ، تصویر برداری بهتری داشته باشد و تصاویر زنده و ضبط شده جزئیات بیشتری را پوشش بدهد . در این محتوا در خصوص این موضوع با اهمیت توضیح می دهیم .

اگر بخواهیم دوربین های مدار بسته را به لحاظ محل نصب تقسیم بندی کنیم می توانیم آنها را به دوربین های داخلی – In door و دوربین های بیرونی – Out door تقسیم کنیم . به زبان ساده هر دوربینی که در فضاهای بسته و در زیر سقف نصب می شود دوربین In door و در مقابل در صورتی که در فضاهای روباز نصب شود ، دوربین Out door نامیده می شود . حال که این تقسیم بندی را گفتیم ببینیم که هر دوربین باید در چه فاصله ای نصب شود .

دوربین هایک ویژن را در چه ارتفاعی نصب کنیم ؟

دوربین هایک ویژن را در چه ارتفاعی نصب کنیم ؟

دوربین داخلی را در چه ارتفاعی نصب کنیم ؟

همانطور که اشاره شده ، دوربین داخلی در فضا های داخلی و زیر سقف نصب می شود ، بهترین ارتفاع نصب دوربین Indoor ، نصب در ارتفاعی بین دو و نیم تا سه متری است . با در نظر گرفتن این شرایط ، فضاهای داخلی به دو بخش تقسیم می شوند . ابتدا فضا هایی هستند که ارتفاع سقف آنها دو نیم متر یا کمتر از آن است. در حالت دوم ، فضاهایی هستند که ارتفاع سقف بیش از دو و نیم متر می باشد . برای نصب دوربین هایک ویژن در فضای داخلی در حالت اول می توانید دوربین را در زیر سقف نصب کنید . توجه داشته باشید که محلی را برای نصب دوربین انتخاب کنید که حتی الامکان در دسترس افراد قرار نداشته باشد . همچنین در صورتی که ارتفاع سقف بیش از دو و نیم متر باشد می توانید دوربین را در ارتفاع دو نیم متر تا سه متری و بر روی یک ستون یا روی دیوار ( بجای سقف ) نصب نمایید . توجه داشته باشید که نصب دوربین در ارتفاع بالا در فضاهای داخلی ، باعث ارائه تصاویری می شود که جزئیات مناسبی ندارند . نصب دوربین هایک ویژن

 

دوربین بیرونی را در چه ارتفاعی نصب کنیم ؟

در مقابل دوربین های داخلی دوربین های Outdoor وجود دارند . این دوربین ها برای نصب در فضاهای بیرونی مناسب هستند ، معمولا دوربین های بیرونی را در ارتفاع بالاتری نسبت به دوربین های داخلی نصب می کنند تا از دسترس افراد دور باشد و افراد نتوانند به دوربین آسیب وارد کنند . بهترین ارتفاع نصب دوربین هایک ویژن در فضای بیرونی بین سه تا چهار متر است . در صورتی که دوربین بیرونی در ارتفاع کمتر از سه متری نصب شود ، احتمال آسیب به دوربین وجود دارد و همچنین اگر دوربین در ارتفاع بالای چهار متری نصب شود ، تصاویر دوربین فاقد جزئیات می باشد . البته توجه داشته باشید که این تقسیم بندی برای دوربین های ثابت هایک ویژن صدق می کند و می توان دوربین متحرک هایک ویژن را در ارتفاع های بالاتری نصب کرد .