تفاوت EasyIP2.0Plus باEasyIP3.0 هایکویژن

تفاوت محصولات سری Easy IP 2.0 Plus با Easy IP 3.0

تفاوت محصولات سری Easy IP 2.0 Plus با Easy IP 3.0

محصولات Easy IP هایک ویژن

سری Easy IP 1.0

هایک ویژن در سال ۲۰۱۲  ، نخستین سری از راهکارهای نظارت تصویری تحت عنوان Easy IP 1.0 را تولید و روانه بازار کرد . این سری که شامل دوربین های ۱٫۳ ، ۲ و ۳ مگا پیکسل بودند و از فرمت فشرده سازی H.264 پشتیبانی می کردند تاثیر زیادی بر روی بازار دوربین مدار بسته این شرکت داشت و مشتریان زیادی را برای هایک ویژن به ارمغان آورد . متخصصان زیادی در سراسر دنیا از سری Easy IP 1.0 هایک ویژن استقبال کردند . این محصولات علاوه بر کیفیت بالا از قیمت مناسبی نیز برخوردار بودند.

سری Easy IP 2.0

با توجه به افزایش تقاضای مشتریان به محصولات مدار بسته پیشرفته تر ، هایک ویژن در سال ۲۰۱۴ محصولات Easy IP 2.0 را روانه بازار کرد این سری از دوربین های ۲ و ۴ مگا پیکسل تشکیل شده بود که از فرمت فشرده سازی ابداعی و مدرن هایک ویژن یعنی H.264+ پشتیبانی می کرد و در نسخه های ۲٫۰ به بالاتر آن دارای WDR معادل ۱۲۰ دسی بل هستند . پشتیبانی از سرویس رایگان ضبط بر روی ابر اطلاعات ( Cloud Service ) و سیستم جدید مدیریت تصاویر دوربین در سری Easy IP 2.0 برای مشتریان فراهم شده بود اما این سری هم پایان کار نبود .

سری Easy IP 2.0 Plus

این سری از محصولات نظارت تصویری هایک ویژن جدیدا تولید و به بازار عرضه شده است . سری بهبود یافته از محصولات مدار بسته جدید هایک ویژن تحت عنوان Easy IP 2.0 Plus به منظور پوشش نیاز های مشتریان با دوربین های ، ۲ ، ۴ ، ۶ و ۸ مگا پیکسل تولید شده است . پشتیبانی از فرمت فشرده سازی هوشمند H.265 ، H.265+ ، H.264 و H.264+ در کنار ۱۲۰ دسی بل WDR از ویژگی های این سری از محصولات هایک ویژن به حساب می آید .

تفاوت EasyIP2.0Plus باEasyIP3.0 هایکویژن

تفاوت EasyIP2.0Plus باEasyIP3.0 هایکویژن

سری Easy IP 3.0

در سال ۲۰۱۷ محصولات Easy IP 3.0 هایک ویژن با پشتیبانی از فرمت فشرده سازی مدرن H.265+ روانه بازار شد . در این سری وضوح دوربین های مدار بسته نیز تا رزولوشن ۴K افزایش پیدا کرد . پشتیبانی از تکنولوژی فوق هوشمند Dark Fighter جهت تصویر برداری قدرتمند در شب ، در کنار پشتیبانی از آنالیز های تصویر دوربین مدار بسته ( VCA ) و امکان تغذیه POE در فواصل طولانی تر ( حدود ۳۰۰ متر ) در این سری باعث شد تا سری Easy IP 3.0 هایک ویژن برای راهکار های نظارت تصویری در کسب و کارهای کوچک و متوسط بهترین انتخاب باشد .

در واقع می توانیم بگوییم که سری Easy IP 3.0 از تکنولوژی هوشمند تصویر برداری با کیفیت در شب هایک ویژن (Dark Fighter ) استفاده می کند در صورتی که این قابلیت در سری Easy IP 2.0 Plus هایک ویژن وجود ندارد .

در جدول زیر می توانید مهمترین شباهت ها و تفاوت های این دو سری را مشاهده کنید .

ردیف

شرح مشخصات

Easy IP 2.0 Plus

Easy IP 3.0

۱

بالاترین رزولوشن تصویر

۴K

۴K

۲

فرمت فشرده سازی

H.264 / H.264+ / H.265 / H.265+

H.264 / H.264+ / H.265 / H.265+

۳

VCA

۲ Behavior analyses

۴ Behavior analyses

۴

Super POE

پشتیبانی نمی کند

پشتیبانی می کند

۵

SD Card

پشتیبانی می کند

پشتیبانی می کند

۶

Dark Fighter

پشتیبانی نمی کند

پشتیبانی می کند

۷

Triple Stream

پشتیبانی می کند

پشتیبانی می کند

۸

WDR

پشتیبانی می کند

پشتیبانی می کند

۹

ANR

پشتیبانی می کند

پشتیبانی می کند

۱۰

تشخیص چهره

پشتیبانی می کند

پشتیبانی می کند

با توجه به موارد مطرح شده در بالا می توان اینگونه نتیجه گرفتن که تنوع محصولات از لحاظ رزولوشن دوربین در سری Easy IP 3.0 بیش از سری  Easy IP 2.0 Plus است ، پشتیبانی از Dark Fighter در سری Easy IP 3.0 یک نقطه قوت به حساب می آید و کاربران می توانند برای طراحی پروژه های حفاظتی بزرگ از آن استفاده کنند . همچنین امکان تغذیه و ارسال اطلاعات از طریق کابل شبکه برای مسافت های طولانی ( تا ۳۰۰ متر ) به مشتریان اجازه می دهد تا از سری Easy IP 3.0 برای طراحی پروژه های بزرگ خود استفاده کنند . به طور کلی سری Easy IP 3.0 نسبت به سری Easy IP 2.0 Plus از امکانات و مشخصات فنی پروژه ای بالاتری برخوردار است .