اینترنت اشیاء – IOT

اینترنت اشیاء – IOT در خدمت امنیت جامعه !

اینترنت اشیاء – IOT در خدمت امنیت جامعه !

اینترنت اشیاء در حال توسعه و همه گیر شدن است و کاربران هر روز با تجهیزات بیشتری که با استفاده از سنسور های IOT کار می کنند ، کار می کنند. در این میان حفاظت فیزیکی به عنوان یکی از عوامل تعیین کننده می تواند استفاده از IOT را ترویج بیشتری بدهد .

طبق اعلام موسسه تحقیقاتی گارتنر ، بازار اینترنت اشیاء از در سال ۲۰۱۹ ، حدود ۴٫۸ میلیارد دلار بود که پیش بینی می شود این بازار با رشد ۲۱ درصدی به حدود ۵٫۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ برسد .

بر اساس این آمار ، بازار تجهیزات IOT برای شرکت های مدیریت شهری – شهر هوشمند با حدود ۱٫۳۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ به عنوان بزرگترین بازار می باشد. این حوزه در سال ۲۰۱۹ حدود ۱٫۱۷ میلیارد دلار فروش داشته است. در رتبه دو حوزه حفاظت فیزیکی قرار دارد که بازار آن ، ۹۵۰ میلیون دلار در ۲۰۱۹ بوده و پیش بینی می شود این رقم به حدود ۱٫۱ میلیارد دلار در ۲۰۲۰ برسد .

اینترنت اشیاء – IOT

اینترنت اشیاء – IOT در خدمت امنیت جامعه !

با توجه به حرکت صنعت ایمنی به استفاده از دوربین های تحت شبکه و اینترنت اشیاء ، طبق بررسی IHD Markit ، در سال ۲۰۱۸ ، حدود ۷۰ درصد کل دوربین های مدار بسته در دنیا از نوع دوربین IP بوده است . به علاوه سایر تجهیزات مرتبط با امنیت مانند دستگاه های اکسس کنترل ، اعلام حریق ، اعلام سرقت و .. . به سمت استفاده از اینترنت در حال حرکت هستند . همچنین سیستم های مختلف را می توان با استفاده از این ویژگی اینترنت اشیاء با یکدیگر یکپارچه نمود و یک رویداد را از ابتدا تا انتها توسط سیستم های مختلف ردیابی کرد .

طبق اعلام موسسه گارتنر ، رتبه سازمان های دولتی و کارخانه های صنعتی در جایگاه های سوم و چهارم استفاده از اینترنت اشیاء قرار دارند که پیش بینی می شود در ۲۰۲۰ به ترتیب ۷۰۰ میلیون و ۴۹۰ میلیون دلار بازار داشته باشند .

سنسور های IOT بر اساس داده های ارسالی مختلف می توانند خرابی و کیفیت عملکرد هر دستگاه را آنالیز کنند و پیش از بروز هر مشکلی ، کاربر را از وقوع مشکل باخبر سازند . با توجه به این گزارش صنایع مختلف با سرعت بالایی به سمت استفاده از سنسور های اینترنت اشیاء روی آورده  اند و هر روز شرکت های جدید از سنسور های اینترنت اشیاء استفاده بیشتری می کنند .

منبع: مجله A&S