چگونه فیلم دوربین مداربسته را پاک کنیم؟

چگونه فیلم دوربین مدار بسته را پاک کنیم؟

یکی از مهمترین وظایف سیستم مدار بسته، تصویر برداری و ضبط تصویر دوربین های مدار بسته است. با توجه به کیفیت و تعداد دوربین های مدار بسته ای که داریم می توانیم، مقدار حافظه مورد نیاز هارد دیسک هایی که روی دستگاه DVR یا NVR  هایک ویژن باید قرار داده شوند را انتخاب کنیم.

اما در این مقاله قصد داریم در مورد اینکه آیا امکان پاک کردن فیلم دوربین مداربسته وجود دارد یا خیر و اینکه چگونه فیلم دوربین مداربسته را پاک کنیم، صحبت کنیم.

روش های مختلف ضبط تصویر دوربین مدار بسته

پیش از اینکه در مورد موضوع اصلی توضیح بدهیم، باهم دو روش برای ضبط تصویر دوربین مدار بسته هایک ویژن را بررسی میکنیم

روش اول

بسته به نوع سیستم مدار بسته ای که انتخاب می کنید، می توانید از DVR ( برای سیستم های آنالوگ) و NVR ( برای سیستم های مدار بسته تحت شبکه) برای ضبط تصاویر استفاده کنیم. در مقاله تفاوت DVR وNVR به طور جامع تفاوت این دو دستگاه را شرح داده ایم.

پس نخستین روش برای ضبط تصویر دوربین ها، استفاده از رکوردر هایی چون DVR یا NVR است.

روش اول ضبط تصاویر بسیار رایج است، تا جایی که معمولا هیچ یک از مشتریان، نیاز به روش دیگری برای ضبط تصویر دوربینها، پیدا نمی کنند.

 

چگونه فیلم دوربین مداربسته را پاک کنیم؟

روش دوم

روش دوم ضبط تصویر دوربین های مدار بسته، ضبط تصویر روی حافظه جانبی یا SD کارت است. در این روش، تصاویر دوربین ها بر روی حافظه SD کارتی که روی دوربین نصب می شود ضبط می شوند.
استفاده از این روش به اندازه روش اول رایج نیست.

چرا باید تصویر دوربین مدار بسته را پاک کنیم ؟

یک سوال مهم این است که چرا باید تصویر دوربین را پاک کنیم؟ پاسخ به این سوال تا حدود زیادی به چرایی استفاده ما از سیستم نظارت تصویری باز می گردد. اما در یک تقسیم بندی کلی تصاویر دوربین ها روی هارد را به دلایل مختلفی می توان پاک کرد که در ادامه برخی از مهمترین دلایلی که باعث می شوند، هارد دوربین های مدار بسته را پاک کنیم را برای شما توضیح می دهیم.

  • پر شدن حافظه هارد دستگاه

این دلیل را می توان به عنوان رایج ترین دلیلی که برای پاک کردن فیلم دوربین مداربسته بیان کرد. در صورتی که تنظیمات دستگاه بدرستی انجام نشده باشد پس از پر شدن هارد، ضبط تصویر متوقف می شود.

  • ضبط تصاویر متفرقه و بی ارزش

گاهی اوقات مدت زمان طولانی از تصاویر ضبط شده روی هارد فاقد ارزش هستند که باید آن را از روی هارد پاک کنیم.

  • ضبط تصاویر شخصی

به دلایل کاملا شخصی هیچ کسی دوست ندارد که تصاویر شخصی اش روی هارد دوربین ها ذخیره شده باشد.

هر مورد دیگری که فکرش را بکنید.

آیا حذف قسمتی از فیلم دوربین مداربسته ممکن است؟

یک سوال مهم این است که آیا می توان تنها تصویر یک دوربین خاص را از روی هارد پاک کرد ؟
پاسخ به این سوال فقط یک کلمه است، خیر!
در حال حاضر امکان پاک کردن بخشی از تصاویر ضبط شده روی هارد وجود ندارد و تنها می توان کل هارد دستگاه را فرمت و تصاویر را پاک کرد .

بیشتر بخوانید: راه اندازی دی وی آر (DVR)

چگونه حافظه دوربین مدار بسته را پاک کنیم؟

تصاویر دوربین هایک ویژن هم مانند هر سیستم دیگری یا بر روی دستگاه NVR و DVR هایک ویژن ضبط می شود یا روی حافظه SD کارت. که در هر دو صورت با پاک کردن هارد یا حافظه SD کارت، کل تصاویر ضبط شده پاک می شوند.

حالت اول ؛ پاک کردن فیلم دوربین مداربسته از روی NVR یا DVR

در این حالت وارد وارد منوی دستگاه رکوردر هایک ویژن می شویم و سپس به بخش هارد دیسک      (HDD)، می رویم. در این قسمت شما می توانید هارد یا هارد هایی که روی دستگاه DVR یا NVR هایک ویژن وجود دارد را ببینید.

برای فرمت کردن هارد دیسک ابتدا هارد مورد نظر را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Format کلیک کنید و منتظر بمانید تا هارد دیسک پاک شود. پس از پاک شدن هارد، کلیه تصاویر دوربین روی رکوردر هایک ویژن، پاک می شود.

حالت دوم ؛ پاک کرد فیلم دوربین مداربسته از روی حافظه SD کارت

در این حالت به دو شیوه می توان تصویر را پاک کرد. در شیوه نخست، ابتدا از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر وارد تنظیمات دوربین هایک ویژن می شویم و سپس از قسمت Storage پس از انتخاب حافظه مورد نظر آن را فرمت می کنیم .در این حالت نیاز با خارج کردن حافظه SD از روی دوربین نیست.

چگونه حافظه دوربین مداربسته را پاک کنیم؟

 

در شیوه دوم، ابتدا باید حافظه جانبی ( SD کارت) را از دوربین خارج کنیم و سپس آن را به یک رم ریدر متصل می کنیم، در مرحله ی بعدی باید از طریق کامپیوتر، حافظه SD را انتخاب و آن را پاک کنیم. همانطور که گفته شده در این روش باید حافظه را از روی دوربین مدار بسته جدا کنیم.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فنی ما در پرشیا سیستم تماس بگیرید.